Yüzyüze Görüşmek Neden Gereklidir ?

Konu dövme sanatı olunca yüz yüze görüşmek kesinlikle çok önemlidir. Her zaman söylediğimiz gibi bu, ömür boyu sürecek bir işlemdir. Bu sebepten ötürü çok iyi düşünmek ve dövmeyi yapacak sanatçıyı iyice araştırmak gerekir. Profesyonel bir sanatçının yaptığı çalışmaları günümüzde internet ortamından görüp incelemek mümkündür. Bu, sanatçının iş kalitesi hakkında fikir verir. Kendi bedeninizde bir ömür taşıyacağınız bir çalışma için, internet ortamının dışına çıkıp yüz yüze görüşmek büyük önem taşır. Peki neden bu işi internet ve ya telefon ortamından çözemiyoruz gelin birlikte göz atalım.

1- Ten Yapısı

Yapılacak dövmenin teninize uygun olması çok önemlidir. Tenin rengi, yapılacak dövmeyi direkt olarak etkiler. Ayrıca cildin yapısı, yağlı ve kuru oluşu, yağ oranı gibi etkenler dövmeyi büyük oranda etkiler. Sanatçının ten yapısı ve rengini bizzat görüp dövmeye karar verilmesi çok önemlidir.

2- Ciddiyet

Dövme yaptırmak insan hayatındaki en ciddi işlerden biridir. Kişi en başta kendi bedenine değer vermelidir. Nasıl ki doktor, hastasını bizzat muayene edip gerekli teşhisi koyar, dövme sanatçısı da aynı ciddiyetle dövme yaptıracak olan kişiyi anlamak ve analiz etmek zorundadır. Sanatçı karşısındaki kişinin ciddiyetinden emin olmalı ve kişiyi yönlendirebilmelidir. Bu ciddiyet de ancak yüz yüzeyken mümkün olur.

3- Fikir Belirleme

Kişinin vücut yapısı, boy, kilo gibi etmenler fiyat belirlemede önemli unsurlardır. Bu sebepten mesaj yolu ile bize gelen ”bu dövme ne kadara olur” gibi mesajlar dikkate alınmayacaktır. Sağlıklı bir fiyat bilgisi alabilmek adına lütfen stüdyomuzu ziyaret ediniz.

Görüldüğü üzere bu ve benzeri durumlardan ötürü yüz yüze görüşmek ”zorunludur” Lütfen dövme sanatını ciddiye alınız ve bedeninize gereken değeri gösteriniz.

aryensangha Yazar: