HAKKIMIZDA

Nigrum Papilio Studio Ekibi

aryen sangha dövme tattoo kıbrıs cyprus

Aryen Sangha

Kıbrıs doğumlu olan Aryen, yaklaşık 30 sene kadar İzmir’de yaşadı.
Küçük yaşlardan itibaren çizime ilgisi vardı. Bu durum okuldaki hocaların da dikkatini çekmişti. Sanata yeteneğinin olduğunu ve bu dalda devam etmesi gerektiğini söylüyorlardı.
Öğrenim hayatı boyunca bireysel olarak çizim çalışmalarına devam etti. Akabinde askerlik hizmetini tamamlayan Aryen 21 yaşında iken ilk dövme ve sanat stüdyosunu İzmir’de açtı. Toplamda 3 farklı studyo açmıştır. 3. stüdyosunu işlettiği sırada İzmir’in önde gelen çizim hocalarından özel dersler almaya başladı. Bu dersler aralıksız 3 sene kadar sürdü. Aldığı dersler neticesinde akademik çizim olarak kendini çok daha ileri bir seviyeye taşımıştır.
Dövme sanatında sadece özel tasarım çalışmalar yapmaktadır. Dövme çalışmalarında tarzı siyah – gri ve realistik tattadır. Kopya ve renkli dövme çalışmaları ile ilgilenmez. Her çalışmasını daha iyi ve daha sanatsal şekilde icra etmek temel hedefidir.
2017 senesinde kendi gibi sanatçı eşi Aysun Düşmez Can ile birlikte Kıbrıs’a kesin dönüş yapmıştır. Günümüzde halen Girne – Kıbrıs’ta, Nigrum Papilio Studio’ da çalışmalarına hızla devam etmektedir.

***

Aysun Düşmez Can

1981 İstanbul doğumlu olan sanatçı 1996 yılından itibaren okuduğu bütün okullarda ”El Sanatları ve Çizim Teknikleri” üzerine eğitimler alarak yoluna devam etmiştir. Karakalem, yağlı boya, akrilik, toz pastel, sulu boya, dijital çizim, ahşap yakma, ahşap maket ev yapımı üzerine kendini geliştirmeye devam etmektedir. İlhamını insanlardan, tabiattan ve tüm canlılara olan sevgisinden alan sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmeye özen gösteren idealist bir sanatçı olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye kararlılıkla devam eden bir ressamdır.