Dövme Öncesi Hazırlık

Dövme İşleminden Önce Neler Yapılmalıdır?

Dövme tarihi belli ise, dövme seansından önce uyulması gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallar, en başta dövme yaptıran kişinin sağlığı olmak üzere, dövmenin güzel bir şekilde işlenebilmesi için de gereklidir. Profesyonel dövme sanatçıları için dövme yapılmadan uyulması gereken kurallar en az dövme sonrası bakımı kadar önemlidir. Bu kurallar her dövme sanatçısı için farklı olabilir. Bu sebepten dövme tarihinden 1 hafta kadar önce dövme sanatçısından bu konuda bilgi almak yerinde olacaktır.


alkol, dövme, tattoo, aryen, sangha, kıbrıs, cyprus

1 – Alkol Yok

Dövme yapılacak günden en az 3 gün önce alkol tüketimi kesilmelidir. Bu madde dövmenin kalitesinin en üst düzeyde olması ve seans süresini etkin kullanabilmek adına son derece önemlidir. Alınan alkolün kana karışması hem dövmeyi yaptıran hem de yapan açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki dövme yaparken, beni yaptığım dövmeden soğutan etkenlerin başında alkol gelir. Kanayan dövme hikayelerinin baş aktörlerinden biri dövmeden önce tüketilen alkoldür. Bu kurala dikkat edilmesi kişinin faydasına olacaktır.


uyku, dövme, aryen, sangha, öncesi, kıbrıs, cyprus

2 – Sağlam Uyku

Seans gününden önceki gece en az 8 saatlik sağlam bir uyku uyumak gerekir. Bu vücut direnci açısından çok önemlidir. Yapılacak uzun dövme seanslarında vücut direncinin tam olması işçilik ve zaman bakımından lehimize olur. Aksi takdirde hissedilen acı miktarı dayanılmaz hale gelebilir. Acının katlanarak artması sonucunda dövme seansı bir işkence haline gelip, seans yarıda kesilebilir. Bu sebepten ötürü kesinlikle sağlam bir uyku düzeni ile dövme yaptırmaya geliniz.


kahvaltı, dövme, tattoo, kıbrıs, cyprus, aryen, sangha

3 – Sağlam Kahvaltı

Temel maddelerden bir diğeri kuvvetli bir kahvaltı etmektir. Dövme seansına kesinlikle aç gidilmemeli, doyurucu ve dengeli bir öğün ile karnı tok tutmalıdır. Bunun yanında enerji verici çikolata ve ya şekerli gıdaların vücut direncine iyi etki ettiği gözlenmiştir. Aç karnı yapılan seanslarda baygınlık, mide bulantısı ve istifra görülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir