Dövme Hangi Mevsimde Yapılmalı

Dövme her mevsimde yapılabilir ve mevsime bağlı olmadan gayet iyi tutabilir. Yazın dövme yapılmaz düşüncesi doğru değildir. Bu şekilde düşünülmesinin tek sebebi diğer mevsimlere göre bakımının biraz daha zahmetli olmasıdır. Yazın deniz ve havuz mevsimi olması, güneşin etkisi ve dolayısı ile terleme gibi sebepler yüzünden çoğu kişi yaz mevsimi dövme bakımına zaman ayırmak istemez. Dövme bakımı ciddi sorumluluk isteyen bir süreçtir. Yazın bu sorumluluğu almaya üşenen kişiler gerçekten de bu mevsimde dövme yaptırmamalıdır.

summer, tattoo, kıbrısi dövme, aryen, sangha,

İlkbahar ve kış mevsimlerinde denize gitmek, güneşlenmek ve terlemek gibi, dövme açısından dezavantaj oluşturacak unsurlar bulunmaz. Bu sebepten çoğu kişi dövme yaptırmak için özellikle bahar mevsimlerini tercih etmektedir. Eğer büyük ve seanslı bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız bahar mevsimleri bunun için idealdir. Bu mevsimlerde dövme bakımı sizi çok yormayacaktır. Düzenli şekilde krem sürmek dışında yapılması gereken pek bir uygulama olmayacaktır. Yazın ise genellikle tek seanslı ve görece daha küçük boyutta dövmeler tercih edilmelidir. Tek seanslık bir dövme, bakımı ile birlikte 1 hafta gibi kısa bir sürede iyileşirken büyük ve seanslı dövmelerde bu süreç ayları bulabilir.

Tabi yine altını çizerek söylemeliyim ki, iyi bakabileceğinizi düşünüyorsanız yaz ve ya kış hiç fark etmez. Kişi iyi bakabileceğini düşünüyor ise yaz mevsiminde bile çok seanslı dövmeler yapılabilir. Benim şahsi fikrim; ”ömür boyu kalacak bir eser uğruna bir yaz mevsimi hiç düşünmeden feda edilebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir